JAKUB LEŠKO

Volám sa Jakub Leško. Som absolvent strednej zdravotnej školy v odbore masér a diplomovaný fyzioterapeut.

Vo svojej odbornej praxi sa dennodenne stretávam s otázkami typu:

“Patrím do rúk fyzioterapeuta alebo maséra?”

“Ktorá masáž je pre mňa najvhodnejšia?”

Skutočne dobre poradiť a pomôcť môže len ten, kto pozná vaše ťažkosti a zdravotný stav. Preto ich vždy pred masážou s klientom konzultujem. Správna diagnostika je totiž kľúčová. Vďaka nej môžem odporučiť tú najefektívnejšiu masáž. Viac ako 6-ročná prax fyzioterapeuta ma pripravila aj na klientov, pri ktorých mi vedomosti a skúsenosti z tejto oblasti výrazne pomáhajú zlepšovať ich zdravotný stav. Ide o klientov, ktorí trpia pooperačnými či poúrazovými stavmi.

Som človek, ktorý miluje svoje povolanie, preto sa neustále vzdelávam a zúčastňujem rôznych školení a kurzov. Rukami mi už prešli stvoky “boľavých chrbtov,” ktoré som vrátil do života, preto môžem z vlastnej skúsenosti povedať, že za mnohými ochoreniami a bolesťami je skrytý stres, nedostatok uvoľnenia, jednostranné zaťaženie organizmu. Čím skôr začneme vnímať varovné signály tela a poskytovať mu úľavu, tým väčším problémom sa vyhneme.

Často je s problémami pohybového aparátu a svalov spojené aj napätie, úzkosť či depresia. Nevedno, čo bolo skôr. Dôležité je, že vďaka správne zvolenej masáži môžem hovoriť o úspešnom uvoľňovaní napätia a prinavrátenej radosti zo života. V prípade tehotenských masáží je, samozrejme, radosť dvojnásobná. 🙂

Masáže nie sú pre mňa len prácou. Je to činnosť, vďaka ktorej môžem pomáhať. A to je dôvod, pre ktorý tu pre Vás som.